Kurz
Text

Plánování výroby DBR

4 Moduly 18 Lekce Začátečník

Popis kurzu

Vítejte v našem online kurzu. Naučíme vás, jak vytvořit splnitelný výrobní plán a jak řídit výrobu mnohem jednodušeji a efektivněji než doposud. 

Obsah

Placený přístup
5 Lekce

Úvod

V úvodním modulu odhalíte, co je největším problémem současného plánování výroby a kudy vede cesta k jeho řešení. 

Současný stav

V prvé lekci se dozvíte, co je největší příčinou toho, že vaše výrobní plánování nefunguje, než jste byli doposud zvyklí. Základní myšlenkou je přejít "od detailu k podstatě".

Terminologie

V lekci Terminologie se dozvíte, co znamenají konkrétní pojmy a zkratky jako DBR, buffer management, úzké hrdlo atd. Bez pochopení jejich správného významu nedokážete nové výrobní plánování zavést.

Cvičení

Všechno, co jste se v 1. modulu naučili, si zde můžete procvičit na vaší firmě. Výstupy se vám budou později hodit při realizaci nového výrobního plánování. 

Placený přístup
6 Lekce

Plánování výroby

Modul obsahuje tři lekce. V prvé vás naučíme, co si pro tvorbu výrobního plánu připravit. Ve druhé lekci, jak výrobní plán(y) vytvořit. Na závěr si sami navrhnete plánování výroby pro vaši firmu.

Výrobní systém

V prvé lekci tohoto modulu vás naučíme, co si pro tvorbu plánu výroby připravit. Např. hrdlo (bubeníka), etapy výroby, typy bufferů, pracoviště atd.

Řízení výroby

V této lekci vás naučíme dvěma postupům při tvorbě plánu a kdy který použít. Můžete zaplánovat pomocí zjednodušeného plánu, tzv. S-DBR, nebo podle DBR na hrdlo. 

Cvičení

Na závěr si sami navrhnete způsob plánování výroby pro vaši firmu, abyste zjistili, zda předchozím lekcím správně rozumíte.

Placený přístup
3 Lekce

Informační systémy

V modulu řízení výroby se naučíte řídit výrobu pomocí tzv. Buffer Managementu (BM). Jednoduchým porovnáním stavu zakázky v bufferu ihned uvidíte, zda je zpožděná, nebo ne.

Informační podpora pro DBR

V této lekci se naučíte, jak jednoduše a efektivně řídit výrobu pomocí bufferů na principu semaforu. A jak díky tomu významně zkrátit a zefektivnit výrobní porady.

Cvičení

V této lekci si ověříte nabyté znalosti z řízení pomocí bufferů. Pro reportování vyberete buffery, které jsou ejdůležitější pro řízení vaší výroby.

Pen
>