Víte, že všechno, co jste se doposud

dozvěděli o plánování výroby, je špatně?

Zjistěte, jak vytvořit splnitelný výrobní plán, zkrátit dodací lhůty, lépe využít kapacity ...

Objednat školení můžete již nyní!

Na tomto školení vás naučíme,
jak vytvořit splnitelný výrobní plán

Manažeři firem, především s kusovou a malosériovou výrobou, si neustále opakují otázku:

Jak je možné, že se doposud nenašel nikdo, kdo by dokázal vytvořit reálný výrobní plán?

A jak to, že ani informační systémy nám nedokáží pomoci?

Odpověď není těžké najít. Zatímco vnější podmínky se přechodem od sériové výroby k malosériové nebo kusové radikálně změnily, plánování výroby zůstalo stejné. 

To, co bylo dobré pro sériovou výrobu, se ukázalo jako zcela nepoužitelné pro výrobu kusovou. A co je ještě horší, původní princip odvádí lidi od toho, co je opravdu důležité! Pracovníci tak místo toho, aby se věnovali své práci, "krmí" počítače daty. 

Pokud ale firma nedokáže vytvořit výrobní plán, jak efektivně může výrobu řídit?

Když přijde od zákazníka objednávka nebo poptávka, jak potvrdím termín dodání, když nevidím do kapacit? Jak zajistím, aby byl včas dodán materiál, když neznám termín uvolnění zakázky do výroby? 

Jak naplánuji předvýrobní etapy konstrukce a technologie v návaznosti na výrobu? Jaký je dopad do ekonomiky firmy, když neustále měním priority zakázek, nařizuji přesčasy a vzápětí mám zdroje nevytížené? Jak rychle dokáži reagovat na změny od zákazníků? A jak v tom všem dokáži zkracovat dodací lhůty, abych obstál v tvrdé konkurenci? Na všechny tyto otázky dostanete odpověď v našem kurzu.

Plánování výroby DBR

Vycházíme z předpokladu, že v každé firmě existuje největší omezení, které rozhoduje o tom, kolik toho firmou proteče, tzv. úzké hrdlo. Může jím být např. lis, vypalovací pec, soustruh, nebo i třeba nástrojař. Namísto marné snahy balancovat všechny zdroje, stačí zaměřit se jen na toto omezení a vše ostatní mu přizpůsobit. Výrobní řízení je pak velice jednoduché a přitom nesmírně efektivní. To se samozřejmě promítá do ekonomiky firmy, tj. do vyšší produktivity a lepší návratnosti peněz vložených majiteli. Stejně tak se zlepší termínové plnění dodávek zákazníkům a zkrátí dodací lhůty, což pomáhá získat nové zakázky.

Speciální nabídka! Objednejte nyní a získáte zdarma 3 bonusy!


Co všechno zakoupením školení získáte?

Naučíte se zcela novému přístupu plánování a řízení výroby. Zaměříte se na to, co je opravdu nejdůležitější. Zajistíte plynulý tok výrobou, protože jen tak nejlépe využijete největší omezení, hrdlo systému, které rozhoduje o tom, kolik toho vyděláte.

Včas zajištěný materiál

Plán výroby vypočte podle tzv. bufferů termín zahájení práce na zakázce a tím nejzazší datum pro zajištění materiálu. Výroba už tak nebude čekat na materiál.

Lepší využití kapacit zdrojů

Plynulý tok zakázek výrobou rovnoměrně vytíží kapacity a odstraní jejich současné výkyvy.

Nižší rozpracovaná výroba

Zakázky nebudete uvolňovat do výroby ihned, ale podle plánu. Tím se jejich průchod výrobou zrychlí a rozpracovanost sníží.

Kratší dodací lhůty

Rychlejší průchod zakázek výrobou (o 30 % i více) vám umožní získat další zakázky a se stejnými lidmi tak vyrobit (vydělat) více.

Lepší termínové plnění dodávek

Pomocí tzv. řízení bufferů (princip semaforu) dokážete plnit termíny dodávek na více než 95 %, protože kdykoliv budete mít k dispozici jejich stav. 

Snížení vícenákladů

Díky novému způsobu plánování snížíte přesčasy a směny navíc, kapacitní kooperace, zbytečné přeseřizování strojů atd.

Co říkají naši zákazníci?

Podívejte se, co říkají o plánování výroby podle DBR někteří z našich zákazníků.

Daniela Brumlichová

asistentka výroby

Je skvělé mít partnera, na kterého je spolehnutí.

Plán výroby od ITINGu nám jako jediný systém umožnil reálně plánovat kapacity. To oceňujeme zvláště v dnešní době, kdy se počítá každá koruna. ITING je pro nás více partnerem, než dodavatelem. Víme, že pokud potřebujeme pomoc, dostane se nám jí.

Pavel Krnáč

ředitel

Nestačí jen změnu odsouhlasit, ale je potřeba se na ní aktivně podílet.

Řízení podle úzkých míst si poradí s každou výrobou, protože je jednoduché a přitom velice účinné. Pokud manažeři připustí, že výrobu je možné řídit jinak, než tomu bylo doposud, jenom vydělají. Vřele doporučuji.

Pavel Prokeš

procesní manažer

Po zavedení plánování podle DBR jsme začali výrobu efektivně řídit.

Naše výroba je hodně speciální a nedokázal nám pomoci ani systém pokročilého plánování APS. Až po úpravě ERP systému se nám zlepšilo zajištění zakázek materiálem i využití kapacit. Neuvěřitelně jednoduché, ale o to více účinné řešení.

Obsah školení

Školení je rozděleno do 6 částí. Naučíte se, jak plánovat výrobu úplně jinak než jste

byli doposud zvyklí, a zda chcete profitovat z nesporných výhod, které vám to přinese. 

1

1. Současný stav

V prvé části vás naučíme, co je nezbytné změnit, abyste dokázali splnitelný výrobní plán vytvořit. Problém není v tom, jaký software nebo informační systém používáte, ale v principu, jak k plánování výroby přistupujete. Vše, co jste se doposud naučili, vychází ze sériové výroby. A jak jste již dozajista zjistili, pro kusovou a malosériovou výrobu potřebujete něco úplně jiného.

2

2. Princip nového plánování výroby

V této části se naučíte, jak současné složité plánování výroby zjednodušit a udělat mnohem efektivnějším. Jak místo marné snahy "uřídit" všechny zdroje, využít tzv. časových zásobníků, propojených s kritickým zdrojem. A že se nejedná jenom o výrobu, ale že je potřeba vidět firmu jako celek, 


3

3. Terminologie

Nový princip plánování přináší nové výrazy, kterým je potřeba správně rozumět. V této části vám vysvětlíme, že např. bufferem rozumíme časový zásobník, co je bubeník, který určuje rytmus výroby, nebo jak použít lano ke stanovení termínu pro dodání materiálu atd.


4

4. Tvorba výrobního plánu

Ve čtvrté části se dozvíte, jak vytvořit plán výroby podle nového principu. A že se jedná o soustavu plánů, tj. plán výroby, kapacitní plán, plán materiálových požadavků, případně plán dílenský.  Naučíme vás, jak nastavit správně buffery, co jsou řídící body atd.

5

5. Modul: Řízení výroby

Pro řízení výroby používáme tzv. řízení pomocí bufferů, čímž dokážete zavčas identifikovat odchylky a zjednat nápravu. Řízení je velice jednoduché, využívá barev semaforu pro stanovení stavu zakázek. Navíc s jejich pomocí můžete zkracovat dodací lhůty a zlepšovat termíny dodání. 


6

6. Modul: Co dál? 

Pokud budete chtít takovéto nové plánování a řízení výroby zavést, budete potřebovat nastavit správné ukazatele, změnit současné procesy a politiky (pravidla). A v neposlední řadě zajistit informační podporu. Vše vám ukážeme na příkladech. BONUSY

Získejte další výhody!

Protože je naší snahou pomoci vám vybudovat skutečně inovativní plánování a řízení výroby, nabízíme vám tři bonusy úplně zdarma. Sdílet své zkušenosti a vyměňovat si názory můžete v uzavřené diskuzní skupině, vždy 1x za 14 dní se zúčastnit webináře a získat dokument Cestující úzká místa.

Bonus 1
Diskuzní skupina

Spolu s ostatními můžete sdílet své zkušenosti, ptát se jich na řešení problémů, učit z jejich chyb, navrhovat zlepšení atd.

(hodnota 6 000 Kč)

Bonus 2
Webináře

1 krát za 14 dní se můžete zúčastnit webináře, kde vám budeme prezentovat další informace a zajímavé novinky z realizovaných projektů (hodnota 5 000 Kč)

Bonus 3
Cestující úzká místa

Dostanete od nás dokument v pdf formátu, proč se vám stěhují úzká místa po jednotlivých pracovištích a co s tím dělat 

(hodnota 5 000 Kč)

V čem vám kurz nejvíce pomůže?

V prvé řadě získáte zcela nový přístup k plánování výroby. Takový, který odráží skutečné požadavky zákazníků. To znamená, že místo soupeření cenou nabídnete hodnotu, kterou konkurence jednoduše nabídnout nedokáže: krátké dodací lhůty a skvělé plnění termínů dodávek.


Dále zlepšíte produktivitu a ekonomiku firmy, protože snížíte rozpracovanost, vícenáklady na přesčasy a směny navíc, a mnohem lépe vytížíte kapacity. A samozřejmě, pokud zrychlíte průchod zakázek výrobou, vyrobíte více.


Zjednodušením výroby zacílíte úsilí lidí na jejich práci místo, aby "krmili" počítače daty!

Cena za kurz

základní kurz

Základy plánování výroby DBR

Kč bez DPH

6 700

  • 5 modulů, 24 lekcí 
  • učíte se svým vlastním tempem
  • přístup do kurzu po dobu 1 roku
  • * bonusy v hodnotě          16 000 Kč


* dostupné po uplynutí rozhodovací doby

  od zaplacení kurzu

PRŮVODCE REALIZACÍ

Realizace nového plánu výroby

Kč bez DPH

64 990

  • totéž, co v základním kurzu
  • rozšíření o nákup a prodej
  • popisy procesů a politik
  • 4 x 0,5 hodiny videohovoru společně s učitelem
  • přednostní podpora (do 24 hodin) při řešení problémů

100 % záruka spokojenosti

po dobu 14 dnů

Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete, že tento kurz není pro vás, nebo že nesplňuje vaše původní očekávání, můžete jej kdykoliv během prvních 14 dnů ukončit bez udání důvodu a my vám vrátíme peníze zpět. Stačí nám poslat mail na uctarna@iting.cz. Váš požadavek pak neprodleně vyřídíme. Po uplynutí lhůty 14 dnů od zaplacení kurzu vám už peníze vrátit nemůžeme, viz naše obchodní podmínky.

Někteří dřívější účastníci našich školení

Nejčastější dotazy

Komu je kurz určen?

Výrobním ředitelům, vedoucím výroby i přípravy výroby, plánovačům, mistrům, ale třeba i obchodníkům, nákupčím nebo kooperantům. 

Jak se do kurzu přihlásím?

Koupí kurzu získáváte automaticky jeden přístup na základě jména a hesla, které vám pošleme. Chcete-li přístupů více, napište nám na podpora@iting.cz.

Jak dlouho mám přístup ke kurzu?

Přístup do kurzu, stejně jako k bonusům, máte jeden rok od jeho zakoupení. 

Jakou dostanu podporu?

Své připomínky, dotazy, nebo třeba i úspěchy můžete sdílet v diskuzní skupině. Budete mít přístup k webinářům a získáte cenný dokument o cestujících úzkých místech. Kdykoliv nám také můžete napsat na podpora@iting.cz.

Plánujete ke kurzu semináře s uživateli?

Ano, pokud bude zájem účastníků a pokud to aktuální situace dovolí, uspořádáme seminář, kde si budete moci vyměnit zkušenosti s ostatními, naučit se další fígle a nové věci.

Pomůžete nám zrealizovat plánování výroby na míru?

Ano, jednalo by se o projekt. Naše kapacity jsou ale v tomto omezené, takže postupujeme podle pravidla: "Kdo dřív přijde ...". V případě zájmu nás prosím kontaktujte na obchod@iting.cz, nebo na tel.: +420 724 166 988.

>