Vše, co jste se doposud dozvěděli 

o plánování výroby, je špatně!

Zjistěte, jak vytvořit splnitelný výrobní plán, zkrátit dodací lhůty, lépe využít kapacity ...

Objednat kurz můžete již nyní!

V tomto kurzu vás naučíme,
jak vytvořit splnitelný výrobní plán

Manažeři firem, především s kusovou a malosériovou výrobou, si neustále opakují otázku:

Jak je možné, že se doposud nenašel nikdo, kdo by dokázal vytvořit reálný výrobní plán?

A jak to, že ani informační systémy nám nedokáží pomoci?

Odpověď není těžké najít. Zatímco vnější podmínky se přechodem od sériové výroby k malosériové nebo kusové radikálně změnily, plánování výroby zůstalo stejné. 

To, co bylo dobré pro sériovou výrobu, se ukázalo jako zcela nepoužitelné pro výrobu kusovou. A co je ještě horší, původní princip vás odvádí od toho, co je pro vás opravdu důležité! Pracovníci tak místo toho, aby se věnovali své práci, "krmí" počítače daty. 

Pokud ale firma nedokáže vytvořit výrobní plán, jak efektivně může výrobu řídit? Odpověď je jednoduchá: nezbývá, než "hasit" problémy. 

Když přijde od zákazníka objednávka, příp. poptávka, jak potvrdím termín dodání, když nevidím do kapacit? Jak zajistím, aby byl včas dodán materiál, když neznám termín uvolnění zakázky do výroby? 

Jak naplánuji předvýrobní etapy konstrukce a technologie v návaznosti na výrobu? Jaký je dopad do ekonomiky firmy, když neustále měním priority zakázek, nařizuji přesčasy a vzápětí mám zdroje nevytížené? Jak rychle dokáži reagovat na změny od zákazníků? A jak v tom všem dokáži zkracovat dodací lhůty, abych obstál v tvrdé konkurenci? Na všechny tyto otázky dostanete odpověď v našem projektu.

Plánování výroby DBR

V kurzu vycházíme z předpokladu, že v každé firmě existuje největší omezení, které rozhoduje o tom, kolik toho firmou proteče, tzv. úzké hrdlo. Může jím být např. lis, vypalovací pec, soustruh, nebo i třeba nástrojař. Potom stačí řídit jen toto omezení a vše ostatní mu přizpůsobit. Výrobní řízení je pak velice jednoduché a přitom nesmírně efektivní. To se samozřejmě promítá do ekonomiky firmy, tj. do vyšší produktivity a lepší návratnosti peněz vložených majiteli. Stejně tak se zlepší termínové plnění dodávek zákazníkům a zkrátí se dodací lhůty, což pomáhá získat nové zakázky.

Speciální nabídka! Objednejte nyní a získáte zdarma 3 bonusy!


Co všechno objednáním kurzu získáte?

Naučíte se zcela novému přístupu plánování a řízení výroby. Zaměříte se na to, co je opravdu nejdůležitější. Zajistíte plynulý tok výrobou, protože jen tak nejlépe využijete největší omezení, hrdlo systému, které rozhoduje o tom, kolik toho vyděláte. Největší přínosy jsou uvedeny níže, ale ve skutečnosti získáte ještě mnohem víc.

Včas zajištěný materiál

Plán výroby vypočte podle tzv. bufferů termín zahájení práce na zakázce a tím nejzazší datum pro zajištění materiálu. Výroba už tak nebude čekat na materiál.

Lepší využití kapacit zdrojů

Plynulý tok zakázek výrobou rovnoměrně vytíží kapacity a odstraní jejich současné výkyvy.

Nižší rozpracovaná výroba

Zakázky nebudete uvolňovat do výroby ihned, ale podle plánu. Tím se jejich průchod výrobou zrychlí a rozpracovanost sníží.

Kratší dodací lhůty

Rychlejší průchod zakázek výrobou (o 30 % i více) vám umožní získat další zakázky a se stejnými lidmi tak vyrobit (vydělat) více.

Lepší termínové plnění dodávek

Místo detailního hlídání všech zakázek vás systém upozorní (princip semaforu) na ty ohrožené. Plnění termínů dodávek pak bude větší než 95 %.

Snížení vícenákladů

Díky novému způsobu plánování snížíte přesčasy a směny navíc, kapacitní kooperace, zbytečné přeseřizování strojů atd.

Co říkají naši zákazníci?

Podívejte se, co říkají o plánování výroby podle DBR někteří z našich zákazníků.

Daniela Brumlichová

asistentka výroby

Je skvělé mít partnera, na kterého je spolehnutí.

Plán výroby od ITINGu nám jako jediný systém umožnil reálně plánovat kapacity. To oceňujeme zvláště v dnešní době, kdy se počítá každá koruna. ITING je pro nás více partnerem, než dodavatelem. Víme, že pokud potřebujeme pomoc, dostane se nám jí.

Pavel Krnáč

ředitel

Nestačí jen změnu odsouhlasit, ale je potřeba se na ní aktivně podílet.

Řízení podle úzkých míst si poradí s každou výrobou, protože je jednoduché a přitom velice účinné. Pokud manažeři připustí, že výrobu je možné řídit jinak, než tomu bylo doposud, jenom vydělají. Vřele doporučuji.

Pavel Prokeš

procesní manažer

Po zavedení plánování podle DBR jsme začali výrobu skutečně řídit.

Naše výroba je hodně speciální a nedokázal nám pomoci ani systém pokročilého plánování APS. Až po úpravě ERP systému se nám zlepšilo zajištění zakázek materiálem a získali jsme přehled o využití kapacit, což ocenili i naši obchodníci.

Obsah kurzu

Celý kurz sestává ze šesti modulů a 24 lekcí. Naučíme vás, proč není možné na základě současných východisek splnitelný výrobní plán vytvořit. A jak musíte tato východiska změnit, aby se celé řešení násobně zjednodušilo, a přitom zefektivnilo. 

1

1. Modul: Úvod

Terminologie: co je DBR, 3 typy bufferů, řídící bod x hrdlo (typy omezení), sync výroba, příklad kuličky, jak buffery dle BOM, příklad. Jak etapy TPV, Testování apod. příklad.

Odkazy na CODP a typy výrob.

Změna pohledu: nadhled lidičky obr., příklad (perspektiva), zacílení, co rozhoduje o průtoku (flow), 


2

2. Modul: Nové plánování výroby DBR

Čistý stůl, 1 stránka a dále rozebrat, jen výrobu ne nákup + prodej, obr. BCM 

Jaké plány jsou potřeba: hlavní, výrobní, dílenský, MTZ, kooperace. Procesy staré + nové 2 klíčové.


3

3. Modul: Princip výrobního řízení DBR

V tomto modulu vás naučíme plánovat a řídit výrobu podle principu Drum Buffer Rope (DBR). Rozcestník: hrdlo (nebo řídící bod). Plánování podle omezení DBR, S-DBR (Rostoucí trhy). Podrobně o bufferech, jak fungují (nárazníky, časové buffery).Co neúzké zdroje? Dát tam průměrování? Obrázek kuličky, nebo z webu.


4

4. Modul: Řízení výroby BM

Co je Buffer Management obrázek, lze začít odtud ihned? Co modrá barva na vytížení kapacit (pozor na odvádění norem!)

Jak buffery nastavit: jednotlivé, celkový, kooperační a jak s nimi pracovat. TDD?

5

5. Modul: Měření 

Seznam ukazatelů  popis k čemu a proč zrovna tento, Důraz na zlepšení firmy jako celku.


6

6. Modul: Informační podpora 

Problémy současných IT systémů. Proč nemohou pomoci? odkaz na IT systémy free. Zásadní chyba, chceme software, chceme řídit 200 pracovišť aj.  Příklady z praxe.

Řešení: úprava ERP "na míru", Excel, nebo externí SW nechat udělat (cloud).

Hlavně začít i např. s BM??? prověřit

BONUSY

3 bonusy zdarma!

Protože naší snahou je pomoci vám vybudovat skutečně inovativní plánování a řízení výroby, nabízíme vám tři bonusy úplně zdarma. Sdílet své zkušenosti a vyměňovat si názory můžete v uzavřené diskuzní skupině, vždy 1x za 14 dní se zúčastnit webináře a podle libosti využít různé vzory např. procesů, pravidel, ukazatelů atd.

Bonus 1
Diskuzní skupina

Spolu s ostatními můžete sdílet své zkušenosti, pokládat otázky, učit se z chyb jiných, navrhovat zlepšení apod. (v hodnotě 6 000 Kč)

Bonus 2
Webináře

1 krát za 14 dní se můžete zúčastnit webináře, kde se vždy dozvíte něco nového nebo se můžete "naživo" ptát. (v hodnotě 5 000 Kč)

Bonus 3
Materiály

K dispozici budete mít vzory dokumentů, další doplňující videa, zkušenosti z projektů, co se osvědčilo a naopak na co si dát pozor, atd.  (v hodnotě 5 000 Kč)

V čem vám kurz nejvíce pomůže?

V prvé řadě získáte zcela nový přístup k plánování výroby. Takový, který odráží skutečné požadavky zákazníků. To znamená, že místo soupeření cenou nabídnete hodnotu, kterou konkurence jednoduše nabídnout nedokáže: krátké dodací lhůty a skvělé plnění termínů dodávek.


Dále zlepšíte produktivitu a ekonomiku firmy, protože snížíte rozpracovanost, vícenáklady  na přesčasy a směny navíc, a mnohem lépe vytížíte kapacity. A samozřejmě, pokud zrychlíte průchod zakázek výrobou, vyrobíte více.


Zjednodušením výroby zacílíte úsilí lidí na jejich práci místo, aby "krmili" počítače daty!

Cena za kurz

základní kurz

Základy plánování výroby DBR

Kč bez DPH

12 500

  • 6 modulů, 24 lekcí 
  • učíte se svým vlastním tempem
  • přístup do kurzu po dobu 1 roku
  • bonusy v hodnotě 16 000 Kč, dostupné po uplynutí rozhodovací doby od zaplacení kurzu
rozšířený KURZ

Rozšíření o další oblasti a služby

Kč bez DPH

79 990

  • totéž, co v základním kurzu
  • rozšíření o nákup a prodej
  • popisy procesů a politik
  • 4 x 0,5 hodiny videohovoru společně s učitelem
  • přednostní podpora (do 24 hodin) při řešení problémů

100 % záruka spokojenosti

po dobu 14 dnů

Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete, že tento kurz není pro vás, nebo že nesplňuje vaše původní očekávání, můžete jej kdykoliv během prvních 14 dnů ukončit bez udání důvodu a my vám vrátíme peníze zpět. Stačí nám poslat mail na uctarna@iting.cz. Váš požadavek pak neprodleně vyřídíme. Po uplynutí lhůty 14 dnů od zaplacení kurzu vám už peníze vrátit nemůžeme, viz naše obchodní podmínky.

Někteří účastníci školení na výrobu DBR

Nejčastější dotazy

Komu je kurz určen?

Výrobním ředitelům, vedoucím výroby i přípravy výroby, plánovačům, mistrům, ale třeba i obchodníkům, nákupčím nebo kooperantům. 

Jak se do kurzu přihlásím?

Koupí kurzu získáváte automaticky jeden přístup na základě jména a hesla, které vám pošleme. Pokud potřebujete více přístupů najednou, napište nám na podpora@iting.cz.

Jak dlouho mám přístup ke kurzu?

Přístup o kurzu stejně jako k bonusům máte jeden rok od jeho zakoupení. Během této doby jej můžete používat, jak budete potřebovat.

Jakou dostanu podporu?

Své připomínky, dotazy, nebo třeba i úspěchy můžete sdílet v diskuzní skupině. Mále přístup k webinářům a dalším materiálům, užitečným tipům, návodům, přehledům atd. Kdykoliv nám také můžete napsat na podpora@iting.cz.

Plánujete ke kurzu semináře s uživateli?

Ano, pokud bude zájem účastníků a pokud to aktuální situace dovolí, uspořádáme seminář, kde si budete moci vyměnit zkušenosti s ostatními, naučit se další fígle a nové věci. 

Pomůžete nám zrealizovat plánování výroby na míru?

Ano, jednalo by se o projekt. Naše kapacity jsou ale v tomto omezené, takže postupujeme podle pravidla: "Kdo dřív přijde, ten dřív mele". V případě zájmu nás prosím kontaktujte na obchod@iting.cz, nebo na tel.: +420 724166988.

>