Víte, že všechno, co jste se doposud

dozvěděli o plánování výroby, je špatně?

Zjistěte, jak vytvořit splnitelný výrobní plán, zkrátit dodací lhůty, lépe využít kapacity ...

Objednat si tento unikátní online kurz můžete již nyní!

V kurzu vás naučíme, jak vytvořit

splnitelný výrobní plán!

Manažeři firem, především s kusovou a malosériovou výrobou, si neustále opakují otázku:

Jak je možné, že se doposud nenašel nikdo, kdo by dokázal vytvořit reálný výrobní plán?

A jak to, že ani informační systémy nám nedokáží pomoci?

Odpověď není těžké najít. Zatímco vnější podmínky se přechodem od sériové výroby k malosériové nebo kusové radikálně změnily, plánování výroby zůstalo stejné. 

To, co bylo dobré pro sériovou výrobu, se ukázalo jako zcela nepoužitelné pro výrobu kusovou. A co je ještě horší, původní princip vás odvádí od toho, co je opravdu důležité! Pracovníci tak místo toho, aby dělali svou práci, "krmí" počítače daty. 

Pokud ale firma nedokáže vytvořit výrobní plán, jak efektivně může výrobu řídit? Odpověď je jednoduchá: "hasí" problémy. 

Když přijde od zákazníka objednávka nebo poptávka, jak potvrdím termín dodání, když nevidím do kapacit? Jak zajistím, aby byl včas dodán materiál, když neznám termín uvolnění zakázky do výroby? 

Jak naplánuji předvýrobní etapy konstrukce a technologie v návaznosti na výrobu? Jaký je dopad do ekonomiky firmy, když neustále měním priority zakázek, nařizuji přesčasy a vzápětí mám zdroje nevytížené? Jak rychle dokáži reagovat na změny od zákazníků? A jak v tom všem dokáži zkracovat dodací lhůty, abych obstál v tvrdé konkurenci? Na všechny tyto otázky dostanete odpověď v našem kurzu.

Plánování výroby DBR

V kurzu vycházíme z předpokladu, že v každé firmě existuje největší omezení, které rozhoduje o tom, kolik toho firmou proteče, tzv. úzké hrdlo. Může jím být např. lis, vypalovací pec, soustruh, nebo i třeba nástrojař. Potom stačí řídit jen toto omezení a vše ostatní mu přizpůsobit. Výrobní řízení je pak velice jednoduché a přitom nesmírně efektivní. To se samozřejmě promítá do ekonomiky firmy, tj. do vyšší produktivity a lepší návratnosti vložených peněz. Stejně tak se zlepší termínové plnění dodávek zákazníkům a zkrátí se dodací lhůty, což pomůže získat nové zakázky.

Speciální nabídka! Objednejte nyní a získáte zdarma 3 bonusy!


Co všechno objednáním kurzu získáte?

Naučíte se zcela novému přístupu k plánování a řízení výroby. Zaměříte se na to, co je opravdu nejdůležitější. Zajistíte plynulý tok výrobou, protože jen tak nejlépe využijete největší omezení, hrdlo systému, které rozhoduje o tom, kolik toho vyděláte. Největší přínosy jsou uvedeny níže, ale ve skutečnosti získáte ještě  mnohem víc.

Včas zajištěný materiál

Plán výroby vypočte podle tzv. bufferů termín zahájení práce na zakázce a tím nejzazší datum pro zajištění materiálu. Výroba už tak nebude čekat na materiál.

Lepší využití kapacit zdrojů

Plynulý tok zakázek výrobou rovnoměrně vytíží kapacity a odstraní jejich současné výkyvy.

Nižší rozpracovaná výroba

Zakázky nebudete uvolňovat do výroby ihned, ale podle plánu. Tím se jejich průchod výrobou zrychlí a rozpracovanost sníží.

Kratší dodací lhůty

Rychlejší průchod zakázek výrobou (o 30 % i více) vám umožní získat další zakázky a se stejnými lidmi tak vyrobit (vydělat) více.

Lepší termínové plnění dodávek

Místo detailního hlídání všech zakázek vás systém včas upozorní (princip semaforu) na ty ohrožené. Plnění termínů dodávek pak bude větší než 95 %.

Snížení vícenákladů

Díky novému způsobu plánování snížíte přesčasy a směny navíc, kapacitní kooperace, zbytečnou manipulaci s materiálem atd.

Co říkají naši zákazníci?

Podívejte se, co říkají o plánování výroby podle DBR někteří z našich zákazníků.

Daniela Brumlichová

asistentka výroby

Je skvělé mít partnera, na kterého je spolehnutí.

Plán výroby od ITINGu nám jako jediný systém umožnil reálně plánovat kapacity. To oceňujeme zvláště v dnešní době, kdy se počítá každá koruna. ITING je pro nás více partnerem, než dodavatelem. Víme, že pokud potřebujeme pomoc, dostane se nám jí.

Pavel Krnáč

ředitel

Nestačí jen změnu odsouhlasit, ale je potřeba se na ní aktivně podílet.

Řízení podle úzkých míst si poradí s každou výrobou, protože je jednoduché a přitom velice účinné. Pokud manažeři připustí, že výrobu je možné řídit jinak, než tomu bylo doposud, jenom vydělají. Vřele doporučuji.

Pavel Prokeš

procesní manažer

Po zavedení plánování podle DBR jsme začali výrobu skutečně řídit.

Naše výroba je hodně speciální a nedokázal nám pomoci ani systém pokročilého plánování APS. Až po úpravě ERP systému se nám zlepšilo zajištění zakázek materiálem a získali jsme přehled o využití kapacit, což ocenili i naši obchodníci.

Obsah kurzu

Celý kurz sestává ze čtyř modulů a 15 lekcí. Na konci každého modulu najdete cvičení, kde si ověříte, zda jste nové věci správně pochopili, a zároveň se připravíte na případnou realizaci. Naučíme vás, co máte změnit, na co to změnit a jak to udělat, abyste dokázali splnitelný výrobní plán vytvořit. 

1

1. Modul: Úvod

Úvodní modul obsahuje čtyři lekce, kde se dozvíte, proč se vám doposud nepodařilo výrobní plán vytvořit. Dále jak stanovit body rozpojení objednávkou zákazníka, abyste rozlišili mezi principem tahu a tlaku při tvorbě plánu výroby. Pomocí VATI analýzy zjistíte tzv. řídící body pro nastavení bufferů (časových zásobníků). A nakonec zjistíte, jak důležitý je pro komunikaci společný jazyk, zvláště pokud se jedná o úplně nové věci.

2

2. Modul: Plánování výroby

Ve druhém modulu se v pěti lekcích naučíte, jak vytvořit výrobní plán podle principu DBR. Předtím se ale dozvíte, co všechno by měl výrobní systém obsahovat, protože se nejedná o jeden plán, ale několik plánů. A také, co je základním rozporem ve výrobě a jak jej vyřešit. Nakonec vás naučíme, jak funguje řízení výroby pomocí bufferů s využitím principu semaforu.

3

3. Modul: Informační podpora

V tomto modulu vám ve dvou lekcích ukážeme, jaké možnosti máte, pokud byste chtěli plánovat výrobu s pomocí software. Nejprve zhodnotíme existující plánovací systémy a pak vám ukážeme, jak zajistíte podporu pro plánování DBR "na míru" pro vaši výrobu.

4

4. Modul: Organizační přizpůsobení

V posledním, čtvrtém modulu, vás nasměrujeme na další oblasti, které s plánováním výroby souvisí a jimž se musí podřídit celá firma, aby nedocházelo ke konfliktu. Především půjde o změnu současného způsobu odměňování, stanovení kritických ukazatelů a změnu procesů a politik. Jen tak zacílíte úsilí a chování lidí na to, co je nejdůležitější. 

BONUSY

3 bonusy zdarma!

Protože je naší snahou pomoci vám vybudovat skutečně inovativní plánování a řízení výroby, nabízíme vám tři bonusy úplně zdarma. Sdílet své zkušenosti a vyměňovat názory si můžete v uzavřené diskuzní skupině. 1x za 14 dní se můžete zúčastnit živého vysílání a k dispozici máte také TOC slovník.

Bonus 1
Diskuzní skupina

Spolu s ostatními můžete v uzavřené skupině sdílet své zkušenosti,

ptát se a učit z chyb druhých. 

(hodnota 6 000 Kč)

Bonus 2
Živé vysílání

1 krát za 14 dní se můžete zúčastnit živého vysílání, kde vám odpovíme na vaše dotazy, přidáme zajímavé novinky apod.

(hodnota 5 000 Kč)

Bonus 3
TOC slovník 

Snadno najdete vysvětlení výrazů, spojených především s průtokovým řízením. Slovník neustále doplňujeme v souladu s našimi novými kurzy.

(hodnota 2 500 Kč)

V čem vám kurz nejvíce pomůže?

V prvé řadě získáte zcela nový přístup k plánování výroby. Takový, který odráží skutečné požadavky zákazníků. To znamená, že místo soupeření cenou nabídnete hodnotu, kterou konkurence jednoduše nabídnout nedokáže: krátké dodací lhůty a skvělé plnění termínů dodávek.


Dále zlepšíte produktivitu a ekonomiku firmy, protože snížíte rozpracovanost, vícenáklady na přesčasy a směny navíc, a mnohem lépe vytížíte kapacity. A samozřejmě, pokud zrychlíte průchod zakázek výrobou, vyrobíte více.


Zjednodušením výroby zacílíte úsilí lidí na jejich práci místo, aby "krmili" počítače daty!

Cena za kurz

ZÁKLADNÍ KURZ

Plánování výroby DBR


6 990 


 • 4 moduly, 15 lekcí
 • učíte se vlastním tempem
 • přístup 3 měsíce pro celou firmu
 • bonusy v hodnotě 13 500 Kč zdarma

Ceny jsou uvedeny bez DPH

ROZŠÍŘENÝ KURZ

Plánování + simulace plánu


9 990 


Na vašich datech vám ukážeme plán výroby, vytížení kapacit i Ganttův diagram

 • totéž co v základním kurzu
 • simulace plánu na datech zákazníka
 • online konzultace k vašemu plánu 0,5 hodiny

Ceny jsou uvedeny bez DPH

PROJEKT

Zavedení plánování výroby DBR


cena dle rozsahu


Pomůžeme vám zavést nové plánování výroby DBR do praxe.


 • totéž co v rozšířeném kurzu
 • rozšíření kurzu o další lekce
 • přístup ke kurzu po celou dobu projektu
 • online konzultace podle potřeby
 • vzorové materiály k procesům a politikám

Ceny jsou uvedeny bez DPH

Beginner

Basic: 6 Weeks


889


 • Small Class Setting
 • Part Time

Secure Payment.

Advanced

Intensive: 12 Weeks


1089


To get published in the ClickJournal Magazine

 • Small Class Setting
 • Part Time

Secure Payment.

Master

Ultra: 24 Weeks


1289 


To get published in the ClickJournal Magazine & RealityOne

New guest speakers

 • Small Class Setting
 • Part Time
 • Exclusive Interviews
 • Meet & Greet

Secure Payment.

100 % záruka spokojenosti

po dobu 14 dnů

Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete, že tento kurz není pro vás, nebo že nesplňuje vaše původní očekávání, můžete jej kdykoliv během prvních 14 dnů ukončit bez udání důvodu a my vám vrátíme peníze zpět. Stačí nám poslat mail na uctarna@iting.cz. Váš požadavek pak neprodleně vyřídíme. Po uplynutí rozhodné doby 14 dnů od zaplacení kurzu vám už peníze vrátit nemůžeme, viz naše obchodní podmínky.

Někteří účastníci našich školení výroby DBR

Nejčastější dotazy

Komu je kurz určen?

Výrobním ředitelům, vedoucím výroby i přípravy výroby, plánovačům, mistrům, ale třeba i obchodníkům, nákupčím nebo kooperantům. 

Jak se do kurzu přihlásím?

Koupí kurzu získáváte pro vaši firmu jeden přístup na základě jména a hesla, které vám pošleme. Pokud potřebujete více přístupů najednou, napište nám na podpora@iting.cz.

Jak dlouho mám ke kurzu přístup?

Kurz můžete používat bez omezení po dobu 3 měsíců od jeho zakoupení. Přístup k bonusům získáte po uplynutí rozhodné doby. 

Pomůžete nám i se softwarovou podporou?

Samozřejmě. V kurzu se dozvíte, jaké máte možnosti. Primárně není plánování výroby o software, ale o novém principu. Doporučujeme proto začít s minimem a postupně tuto podporu vylepšovat.

Jakou dostanu podporu?

Své připomínky, dotazy, nebo třeba i úspěchy můžete sdílet v uzavřené diskuzní skupině (na facebooku) stejně jako se účastnit živých vysílání. Kdykoliv nám také můžete napsat na podpora@iting.cz.

Plánujete ke kurzu semináře s uživateli?

Ano, pokud bude zájem účastníků a pokud to aktuální situace dovolí, uspořádáme seminář, kde se setkáme osobně. 

Pomůžete nám zrealizovat plánování výroby na míru?

Ano, jednalo by se o projekt. Naše kapacity jsou ale v tomto omezené, takže postupujeme podle pravidla: "Kdo dřív přijde...". V případě zájmu nás prosím kontaktujte na obchod@iting.cz, nebo na tel.: +420 724 166 988.

>